Największy skandal w mojej pracy.Ksiądz chciał niepełnosprawnego dziecka.

Ksiądz z Czech chciał uprawiać seks z niepełnosprawnym chłopcem. W jednym z hoteli w Katowicach w piątek 25 października wieczorem miało dojść zo spotkania czeskiego księdza z niepełnosprawnym, nieletnim chłopcem. “Łowca pedofili” Zbigniew Stonoga, przeprowadził prowokację. Ksiądz ostatecznie spotkał się z pełnoletnim mężczyzną. Doszło do zbliżenia. Stonoga zawiadomił policję. Katowiccy policjanci przyjechali na miejsce i przeprowadzili czynności. Nie doszło do zatrzymania, ale mężczyzna otrzymał wezwanie na przesłuchanie, do którego ma dojść w poniedziałek, 28 października.

– Dostaliśmy wczoraj (25.10) zgłoszenie od mężczyzny, który powiedział nam, że prawdopodobnie tego dnia dojdzie do ujęcia innego mężczyzny, który umówił się z osobą poniżej 15. roku życia w jednym z katowickich hoteli i poprosił o wsparcie przy tych czynnościach. Katowicka policja oczywiście tego wsparcia udzieliła – potwierdza młodszy aspirant Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

– Na miejscu policjanci prowadzili czynności. Mężczyzna dostał wezwanie do jednostki policji na poniedziałek w celu przesłuchania. Dalsze czynności są prowadzone. Nie było podstaw, by na miejscu zatrzymać kogoś. Na miejscu był też katowicki prokurator – dodaje młodszy aspirant Olaf Burakiewicz.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, katowiccy policjanci dostali informacje, że duchowny z Czech przez internet umówił się na seks z niepełnosprawnym chłopcem. Policję miał zawiadomić Zbigniew Stonoga – polski przedsiębiorca, wideobloger, działacz społeczny i polityczny. Od wielu lat pomaga zatrzymywać pedofilów. 

Według informacji Gazety Wyborczej ksiądz z Czech miał na forum dla osób niepełnosprawnych dopytywać się o możliwość uprawiania seksu z niepełnosprawnym dzieckiem. 

– Ksiądz szukał chłopców, którzy mają czucie poniżej pasa, ale są na wózku. Domagał się wprost, abym taką osobę przyprowadzi – mówił Zbigniew Stonoga dziennikarzowi z Gazety Wyborczej. 

Ostatecznie, w jednym z hoteli w Katowicach, doszło do spotkania. Duchowny jednak spotkał się z pełnoletnim mężczyzną, chociaż miał tego nie wiedzieć. Między księdzem a mężczyzną doszło do stosunku. Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamery ukryte w pokoju.