Raper z kolegami skatowali chłopaka, bo ten skrytykował ich BMW

Sprawcy brutalnego pobicia umieścili w sieci wideo z całego zajścia.

  5 grudnia 2022

Na instagramowym profilu podziemnego rapera @siwusek2007 pojawiło się wideo, jak brutalnie katowany jest młody chłopak. Grożono mu zakopaniem żywcem jeżeli powiadomi służby. Policja poinformowała, że do pobicia doszło prawdopodobnie w kolicach Szamotuł w Wielkopolsce.

Na filmie widać jak zakrwawiony chłopak leży na ziemi i jest z całej siły bity, bo źle wypowiedział się o aucie oprawcy. – Jeszcze raz powiesz coś o beemce, bo ciebie k*rwo na taki samochód nie stać – mówi agresor. Później każe całować buty swoich kolegów. Chwyta ofiarę za głowę i przyciska do butów kilku osób. – Jak gdzieś to zgłosisz to ciebie k*rwo zakopię, przyjadę i zakopię, rozumiesz – dodaje. Później mężczyzna znowu jest brutalnie kopany i bity, a oprawca grozi mu, że zabije go stojacą obok doniczką.

Do sieci wypłynęło też inne wideo, na którym widać trzech mężczyzn skaczących po zaparkowanym aucie należącym prawdopodobnie do skatowanego chłopaka.

ŹRÓDŁO: INSTAGRAM @SIWUSEK.PRIV

Świebodzińska policja poinformowała, że nie otrzymała zgłoszenia pobicia. – To jednak nie oznacza, że sprawcy pobicia oraz uszkodzenia samochodu mogą czuć się bezpiecznie. – Mimo braku zgłoszenia prowadzimy w tej sprawie swoje czynności w celu ustalenia sprawców zdarzenia – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie w rozmowie z serwisem Pościgi.pl.

Chwilę później otrzymaliśmy informację, że sprawca został już ujęty. To 20-latek ze Zbąszynka. Jest dobrze znany lokalnej policji. – To była doskonała praca świebodzińskich policjantów. Jak tylko dowiedzieli się o brutalnym zdarzeniu natychmiast zaczęli poszukiwanie sprawcy – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.  – Ustalamy również miejsce, w którym doszło do brutalnego pobicia a z zatrzymanym są prowadzona czynności – dodaje.

Profil rapera, który udostępnił nagranie z pobicia

Do sprawy odniósł się również rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji. – O sprawie dowiedzieliśmy się z social mediów. Kiedy tylko mieliśmy przypuszczenie, że może mieć to związek z naszym terenem, świebodzińscy policjanci podjęli niezbędne czynności. Dzięki ich zaangażowaniu i błyskawicznej reakcji podejrzany o pobicie mężczyzna znalazł się w rękach policji. Trwają czynności procesowe. Z pewnością usłyszy on kilka zarzutów. To mieszkaniec regionu niedaleko Zbąszynka. Mamy przypuszczenia, że ten haniebny czyn miał miejsce w regionie Szamotuł. Jeśli te informacje się potwierdzą – sprawę będziemy przekazywać policji z Wielkopolski. Nadal nie znamy jednak pokrzywdzonego. Trwają czynności, które mają na celu ustalenie jego danych – informuje nas podinsp. Marcin Maludy, Oficer Prasowy Lubuskiej Policji.

Wciąż trwa ustalanie ofiary, która do tej pory nie zgłosiła pobicia na policję. Siwy, na którego koncie pojawiło się brutalne wideo to podziemny raper, który ma na koncie kilka utworów, głównie nagranych razem z innym podziemnym raperem Jędrasem.