Po zwołaniu Rady Gabinetowej celem było jasne określenie, że według mnie te inwestycje mają fundamentalne znaczenie – podkreślił Andrzej Duda podczas konferencji prasowej. Prezydent wyraził zadowolenie z dzisiejszego posiedzenia Rady Gabinetowej, podczas którego omówiono tematy takie jak Centralny Port Komunikacyjny, polska energetyka oraz modernizacja armii. Nie wspomniał jednak o dokumencie przekazanym mu przez Donalda Tuska.

Po zakończeniu Rady Gabinetowej Andrzej Duda wyraził satysfakcję z przebiegu rozmów i podziękował Donaldowi Tuskowi za udział w merytorycznej dyskusji.

— Omawialiśmy kwestie związane z CPK, modernizacją polskiej armii oraz kontraktami militarnymi. Energia i odnawialne źródła energii stanowią fundamentalny element naszych działań — podkreślił Duda.

Prezydent wyraził ogólne zadowolenie z przebiegu spotkania, co potwierdził również premier, określając je jako bardzo udane. Andrzej Duda podkreślił, że większość tych inwestycji musi być zrealizowana, aby zapewnić bezpieczeństwo dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Warto przypomnieć, że na początku posiedzenia Andrzej Duda rozpoczął dyskusję od tematu Centralnego Portu Komunikacyjnego, jednak premier Donald Tusk zmienił temat, zapowiadając przekazanie dokumentów związanych z aferą Pegasusa. Prezydent nie odniósł się bezpośrednio do tych informacji, sugerując, że wątpliwości powinny być rozstrzygane przez służby śledcze.

— Polskie państwo musi działać uczciwie. Uważam Mariusza Kamińskiego za uczciwego człowieka, co potwierdził premier. Dlatego moje zaufanie do niego jest niezmienne — dodał Duda.

Podczas oświadczenia dla mediów prezydent również nie poruszył tej kwestii.